W związku z pojawiającymi się informacjami od mieszkańców Szczecinka do Zarządu  Spółki Szpitala w Szczecinku dotyczącymi możliwości zakażenia koronawirusem 2019-nCoV informujemy, że Szpital:

- na bieżąco otrzymuje Komunikaty z wytycznymi w przedmiotowej sprawie  z Ministerstwa Zdrowia  i  Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego;

-  stosuje się do zasad i wytycznych otrzymanych od wyżej wymienionych;

- jest przygotowany i zabezpieczony w zakresie środków ochrony dla personelu i pacjenta  na ewentualność przyjęcia pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem zgodnie  z postępowaniem epidemiologicznym.

Poniżej zamieszczamy informację  Rzecznika Ministra Zdrowia.

Informacja Rzecznika Ministra Zdrowia - do pobrania