W dniu 20.12.2017 została podpisana umowa na dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Funduszy Europejskich.

Projekt realizowany będzie w Szpitalu w Szczecinku Sp. z o.o. Zakres rzeczowy projektu obejmuje zakup sprzętu medycznego:

1. Defibrylator/monitor z 12-odprowadzeniowym EKG, z możliwością kardiowersji i stymulacji przezskórnej, monitorowaniem wysycenia tlenowego hemoglobiny, pomiaru ciśnienia tętniczego i kapnografii, z funkcją transmisji danych.

2. Monitor funkcji życiowych z pomiarem nieinwazyjnego ciśnienia, saturacji, temperatury powierzchniowej I głębokiej, EKG.

3. Monitor funkcji życiowych z pomiarem nieinwazyjnego ciśnienia, saturacji, temperatury powierzchniowej I głębokiej, EKG z modułem transportowym.

4. Aparat ultrasonograficzny z głowicą konweksową, mikrokonweksową, liniową z opcją doppler, kardiologiczną.

5. Cyfrowy mobilny aparat rentgenowski.

Realizacja projektu w zakładanym zakresie umożliwi osiągnięcie celu głównego projektu, jakim jest wzrost jakości, szybkości i dostępności świadczeń zdrowotnych placówki ochrony zdrowia Szpital w Szczecinku.

Nowoczesny sprzęt, który szpital planuje zakupić spowoduje wzrost szybkości i dokładności diagnostyki, co ma wymierne korzyści – trafna diagnostyka przeprowadzona w odpowiednim czasie zmniejsza ryzyko zgonu lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Powoduje to zmniejszenie populacji osób niepełnosprawnych (np. po wypadkach komunikacyjnych), co ma przełożenie na zdrowie populacji. Jednocześnie podnosi to poziom bezpieczeństwa obywateli i zaufania do samorządu i władzy. Bezpośrednio po zakończeniu projektu Oddział Ratunkowy zyska lepszy, skuteczniejszy sprzęt służący do diagnostyki, bezpieczne urządzenia służące monitorowaniu stanu pacjenta. Skuteczna i szybka diagnostyka spowoduje wzrost zadowolenia osób przebywających w SOR, skróci także czas pobytu w Oddziale. W ramach projektu zaplanowano zakup nowoczesnych monitorów i defibrylatorów w liczbie dwóch. Dodatkowo w celu podniesienia jakości i skuteczności diagnostyki obrazowej zaplanowano kupić mobilny aparat RTG oraz USG. By bezpiecznie i długotrwale sprawdzać stan pacjenta wymagane są dobrej jakości monitory.

Ogólna wartość projektu wynosi 816 370,00 zł.

Całkowita kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich wyniesie 693 914.50 zł.

Zgodnie z podpisaną umową na dofinansowanie został uruchomiony specjalny adres email naduzycia.pois@mr.gov.pl  ,oraz  projekt.unijny@szpital.szczecinek.pl na który można przesyłać  informacje o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

17 - 07 - 2018

Zmiana miejsca rejestracji pacjentów do Pracowni Endoskopii

19 - 09 - 2018

Zaproszenie do złożenia ofert na wykonywanie procedur medycznych i opieki nad pacjentami wraz z obowiązkiem pełnienia funkcji koordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego