W związku z dynamiczną sytuacją w Europie związaną z zachorowaniami wywołanymi koronawirusem (SARS – CoV-2), oraz w odniesieniu do zaleceń Wojewody Zachodniopomorskiego, Szpital w Szczecinku z dniem 02.03.2020r. wprowadza profilaktycznie zakaz odwiedzin Pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych, który będzie obowiązywał do odwołania.
Do chwili obecnej nie został potwierdzony w Polsce żaden przypadek zakażenia nowym koronawirusem, a wstrzymanie odwiedzin jest wyłącznie działaniem profilaktycznym, minimalizującym ryzyko ewentualnego rozprzestrzenia się chorób zakaźnych.
Więcej szczegółowych informacji na stronach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Głównego Inspektora Sanitarnego: